Drukuj Skrócony link

Urządzenia służące do transportu budowlanego

Transport tzw. bliski to taka praca maszyn i urządzeń, w wyniku, której ma miejsce przemieszczenie materiałów i różnych obiektów na niewielka odległość, najczęściej w obrębie budowy, placu składowego, magazynie itp. Maszyny budowlane służące do transportu bliskiego to miedzy innymi dźwignice.

Służą one do transportu pionowego i poziomego ładunków na niewielkie odległości, odbywa się to w ruchu przerywanym. Dźwignice, jako maszyny budowlane, dzielą się na dźwignice proste, które są zbudowane z jednej, najważniejszej części prostej i dźwignice złożone, w których przypadku jest więcej części składowych. Dźwignice proste to: ciągniki, wózki, suwnice, żurawie i wspornice.

Dźwignice złożone to przede wszystkim urządzenia suwnicowo – wspornikowe jak też suwnicowo – żurawiane – www.maszynybudowlane24h.pl/minikoparki-uzywane. Innym typem maszyn budowlanych mających zastosowanie w transporcie bliskim są wózki transportowe, napędzane głównie silnikiem elektrycznym oraz różne przenośniki – zapewniają one transport surowców (przenośniki taśmowe). Rzadziej stosuje się przenośniki kubełkowe.

Budownictwo nie tylko w naszym kraju rozwija się z roku na rok i to trzeba sobie jasno powiedzieć zwłaszcza, jeżeli spojrzymy na techniki, jakie obecnie w budownictwie są wykorzystywane. Chodzi tutaj przede wszystkim o wykorzystywanie takich metod w budownictwie jak płyty warstwowe, które dotąd były w naszym budownictwie zbyt rzadko wykorzystywane (www.maszynybudowlane24h.pl/ladowarki-teleskopowe). Nie zmienia to jednak faktu, że pojawiają się także inne rodzaje płyt, które także cieszą się sporym zainteresowaniem, a doskonałym przykładem w tym przypadku są płyty obornickie, które w swoim wyglądzie oraz metodzie tworzenia nieco różnią się od tradycyjnych płyt.

Nie zmienia to jednak faktu, że zarówno płyta obornicka jak i ta warstwowa w budownictwie sprawdza się naprawdę bardzo dobrze, dzięki czemu firmy budowlane mogą bez większych problemów z nich korzystać, dzięki czemu będzie można osiągać naprawdę dobre rezultaty. Niestety jedynym mankamentem dotyczącym tych dwóch rodzajów płyt jest kwestia związana z ich ceną, która niestety w wielu przypadkach jest naprawdę wysoka.

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Napisz swój komentarz